przedszkole tęczowa przygoda

Nasza kadra

„Przyjemność powinna być nieodzowna
w wychowaniu i nauczaniu”

Przedszkole reprezentuje zgrany zespół ludzi, których niezmiennie charakteryzuje serdeczność i życzliwość wobec wszystkich, którzy przekraczają progi naszego przedszkola.

Anna Burzyńska

Anna Burzyńska

właściciel i dyrektor

Mgr Anna Burzyńska (lat 33) – właściciel i dyrektor Przedszkola Artystyczno-Językowego „Tęczowa Przygoda” w Baninie.

Ukończyłam studia pedagogiczne z wczesnej edukacji z logopedią, studia magisterskie: pedagogika szkolna na Uniwersytecie Gdańskim, studia podyplomowe z logopedii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, studia podyplomowe polityki i zarządzania oświatą w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku oraz studia podyplomowe na kierunku: oligofrenopedagogika – edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

W swojej pracy ciągle stawiam sobie nowe wyzwania, dążę do wyznaczonych celów, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Zawsze służę pomocną dłonią i staram się rozwiązywać wszystkie problemy swoich pracowników i rodziców naszych podopiecznych.

Rodowita mieszkanka Banina. Prywatnie żona i mama dwójki dzieci – Zosi i Przemka. Marzę o dużej rodzinie. Lubię zakupy i aktywne spędzanie czasu. Ulubionym miejscem w Polsce, do którego zawsze chętnie wracam jest Ciechocinek.

Ilona Mierska

Ilona Mierska

nauczyciel

Ilona Kellas (31 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2016r.

Magister psychologii, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego. Ukończyłam także Kurs Animatora- Animator Zabaw dla dzieci, organizowany przez Akademię Animatora z Warszawy organizatora Profesjonalnych i Innowacyjnych Szkoleń Animatorów. Od dwóch lat pracuję w przedszkolu „Tęczowa Przygoda” na stanowisku asystent nauczyciela.

Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i spełnienia. Podziwiam dzieci za ich energię, ciekawość, za odwagę w poznawaniu tego co nowe i chęć doświadczania tego co nieznane. Dużą łatwość sprawia mi nawiązywanie kontaktu z dziećmi zarówno tymi młodszymi, jak i starszymi. Uważnie obserwuję dzieci, słucham tego co mówią, szukam wyjścia z każdej sytuacji. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, bo przecież nikt z nas nie jest taki sam. Największą zapłatą dla mnie za pracę z dziećmi jest ich uśmiech, śmiech, ich radość… cytując znanego pedagoga „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” Jestem miłośniczką aktywnego spędzania czasu, może właśnie dlatego dotrzymuję tempa dzieciom. Zbieram magnesy i pocztówki, które przywożę z odwiedzanych miejscowości. W nowych miejscach lubię robić zdjęcia, ponieważ na nich mogę zatrzymać czas oraz uchwycić garstkę niezapomnianych chwil.

Karolina Bojanowska

Karolina Bojanowska

nauczyciel

Mgr Karolina Bojanowska (31lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2014r.

Ukończyłam studia II stopnia w Wyższej Szkole Społeczno Ekonomicznej w Gdańsku na wydziale Pedagogiki Ogólnej, na kierunkach: Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz Pedagogiki rewalidacyjnej z wczesnym wspomaganiem rozwoju. Obecnie jestem wychowawcą grupy “Sowy” (6 latki). Swoją wiedzę pedagogiczną zdobywam jednak nie tylko po studiach, ale również na kursach:
kurs z bajkoterapii (cz. I ), kurs wychowawcy kolonijnego, warsztaty metodyczne “Zabawa z Muzyką klasyczną jako czynnik symulacyjny rozwuj muzyczny dziecka”, warsztaty wokalno -taneczno-instrumentalne ” nóżka za nóżką”

Praca w zawodzie nauczyciela jest jednym z najlepszych wyborów życiowych, jakie podjęłam – to moja pasja i powołanie. Staram się być dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale również partnerem i przyjacielem. Codziennie razem odkrywamy to, co nowe i nieznane a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem. Uczymy się i bawimy w przyjaznej atmosferze, bo w takiej atmosferze najłatwiej osiągać sukcesy. W mojej pracy kieruję się przekonaniem, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne- każde wnosi do tej pracy mnóstwo radości. Stawiam sobie za cel poznanie małych wychowanków i ukierunkowanie swojej pracy na ich indywidualne potrzeby pamiętając, że dzieciństwo to beztroski czas – czas najpiękniejszych wspomnień! Dlatego radość i uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie nagrodą za serce wkładane w nauczanie i wychowywanie przedszkolaków. Mottem mojej pracy z dziećmi są słowa Marii Kownackiej “Trzeba dać dzieciom serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać i wszystko co je otacza”

Edyta Potrykus

Edyta Potrykus

nauczyciel

Edyta Potrykus (32 lata) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2014r.

Jestem Absolwentką Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku, na którym obroniłam studia licencjackie na kierunku Wczesnej edukacji z kształceniem integracyjnym. Ukończyłam również studia magisterskie na kierunku Pedagogiki Specjalnej- Wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością.

Swoją wiedzę w zawodzie rozszerzam, dzięki różnym szkoleniom, między innymi ukończyłam szkolenie z PECS- poziom 1, „Wstęp do integracji sensorycznej”, „Terapia ręki, czyli jak usprawnić motorykę małą?”, „Dziecięca matematyka w przedszkolu” prowadzone przez wybitnie znane osoby jak prof. Edytę Gruszczyk-Kolczyńską oraz Ewę Zielińską.

Doświadczenie w zawodzie zdobywam nie tylko pracując w przedszkolu jako Nauczyciel. Prowadzę zajęcia edukacyjno-terapeutyczne dla dzieci ze spektrum autyzmu w ramach SUO w Żukowie oraz biorę udział w zajęciach „Treningu umiejętności społecznych” dla dzieci z autyzmem w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym.

Moją pasją są zwierzęta, motoryzacja oraz sport. Wolne chwile spędzam na bieganiu oraz wycieczki z rodziną.

Ewa Skrzypkowska

Ewa Skrzypkowska

opiekun

Ewa Skrzypkowska (lat 53) – opiekun w żłobku i klubie dziecięcym, pielęgniarka i nauczyciel Religii w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie.

Ukończyłam technikum ekonomiczne, studium położnicze, kolegium teologiczne.

Całe życie opiekuje i troszczę się o innych i sprawia mi to ogromną radość. Jako położna zajmowałam się noworodkami a teraz naszymi najmniejszymi przedszkolakami. Chyba stało się to moim powołaniem, bo nie wyobrażam sobie wykonywać w życiu inną pracę. W przedszkolu pracuje od 2015r.

Kocham góry, wędrówki, spacery, podróże. Prywatnie żona i matka trójki dorosłych już dzieci Justyny, Michała, Agaty. Wolne słoneczne dni spędzam na świeżym powietrzu, pieląc grządki, sadząc roślinki i ciesząc się wiejskim klimatem. Interesuję się muzyką filmową, lubię czytać podróżnicze i przygodowe książki.

Lucyna Jankowska

Lucyna Jankowska

nauczyciel

Mgr Lucyna Jankowska (33 lata) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym ,,Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2016r.

Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności Zintegrowana Wczesna edukacja ,zdobywając tytuł magistra. Temat mojej pracy magisterskiej związany był z doświadczeniami rodziców dzieci niepełnosprawnych . Na poziomie licencjatu ukończyłam pedagogikę Wczesną edukację z logopedią w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku.

Zawsze marzeniem moim była praca z dziećmi, dlatego że sprawia ona dużo radości i wielką satysfakcję. Ciekawy jest dla mnie sposób w jaki dzieci widzą i odkrywają otaczający je świat , jak potrafią przedstawić go w rysunkach , które same tworzą oraz podczas zabaw kiedy wcielają się w różne postaci np. w dorosłych. Dwa razy w tygodniu prowadzę z dziećmi zajęcia muzyczno – taneczne , których główne cele to : rozwój wrażliwości słuchowej oraz pamięci poprzez naukę piosenek , poznawanie ich melodii ,a także kształtowanie umiejętności wyrażania muzyki poprzez taniec.

Kornelia Drążkowska

Nauczyciel

Kornelia Drążkowska

Natalia Łagowska

Natalia Łagowska

opiekun

Natalia Łagowska (35 lat) – opiekun w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2016r.

Ukończyłam kurs opieki nad dziećmi w żłobku i klubie dziecięcym. Prowadzę zajęcia Plastyczno-Techniczne w grupach przedszkolnych. Zanim rozpoczęłam prace w przedszkolu opiekowałam się dziećmi w Rodzinnym Domu Dziecka w Kartuzach.

Prywatnie żona i mama dwójki dzieci – Antosi i Kuby. Jestem opiekuńczą, radosną i ciepłą osobą. Posiadanie własnych dzieci i doświadczenie zawodowe daje mi swobodę pracy z przedszkolakami. Bardzo lubię dzieci, zabawy z nimi i wspólne odkrywanie świata.
Lubię spędzać czas z moją rodziną na świeżym powietrzu, na basenie, w kinie. Lubię muzykę, wspólne wygłupy i tańce z moimi dziećmi.

Ulubione miejsce w Polsce, do którego chciałabym wrócić to góry.

Krystyna Bichowsk

Krystyna Bichowsk

nauczyciel

Mgr Krystyna Bichowska (32 lata) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2015r.

Ukończyłam studia licencjackie o specjalności Edukacja wczesnoszkolna z logopedią oraz magisterskie – Diagnoza i terapia pedagogiczna. Dodatkowo ukończyłam kurs opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym.

O tym, że zostanę pedagogiem zdecydowałam już będąc szesciolatką. Nauczanie zawsze było moim marzeniem, a dalsze pasje nie wpłynęły na zmianę tej decyzji.

W pracy staram się dostrzegać indywidualność każdego dziecka. Cenię ich szczerość i wdzięczność. Dążę do tego, aby wszystkie dzieci czuły się w przedszkolu jak w drugim domu. Staram się, aby odkrywały świat poprzez zabawę i twórczą pracę. Z uśmiechem patrzę na ich postępy, zmiany w zachowaniu oraz coraz to nowsze twórcze zabawy. W mojej pracy staram się kierować słowami J. Korczaka, podkreślającymi, że dziecko jest człowiekiem, tylko jeszcze małym, dlatego my dorośli musimy służyć mu pomocą, kiedy tego potrzebuje, ale też pozwalać mu popełniać błędy, dać mu choć odrobinę niezależności, aby poczuło się ważne i szanowne.

W wolnym czasie zajmuje się amatorskim cukiernictwem, z korzyścią dla mojej rodziny oraz lubię długie spacery, a czasami po prostu zdrowo leniuchuje.

Monika Drywa

Monika Drywa

logopeda

Mgr Monika Drywa (35lata) – logopeda w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2015r.

Monika Drywa to pani logopedka,
Na straży poprawnej wymowy stoi ta kobietka.
Choć na UG polonistyką również się parała,
To przy logopedii pozostać wolała.
Pani Monika pochodzi z Gdyni,
Lecz od niedawna Banina to bywalczyni.
W „Tęczowej Przygodzie” praktykuje,
Z dziećmi wciąż dyskutuje,
Nad ich artykulacją pracuje.
Chociaż zajęcie to niełatwe,
Próbuje ona banińską dziatwę
Z ich problemów językowych oswobodzić
I twarze dziecięce wypogodzić.
A gdy terapeutyczne skończą się godzinki,
Pora wracać do swej rodzinki –
Córki Zosia i Małgosia – dzieci w takim składzie
Oraz mąż na jednośladzie.
Na koniec jeszcze bym Was powiadomiła,
Że pani Monika to osoba bardzo miła.

Bernadeta Bołt

Bernadeta Bołt

nauczyciel

Mgr Bernadeta Bołt (33lata) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2017r.

Absolwentka Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku na kierunku Edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym (licencjat) oraz Pedagogikę rewalidacyjną ze wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka (magisterka).

Jestem spokojną i cierpliwą osobą. Od zawsze moim marzeniem była praca z dziećmi, gdyż sprawia mi to mnóstwo radości. Jako wychowawca dbam o dobre samopoczucie wychowanków oraz ciepłą atmosferę w grupie. W pracy z dziećmi staram się podchodzić do każdego wychowanka w sposób indywidualny widząc jego potrzeby oraz możliwości rozwojowe. W pracy z dziećmi uwielbiam swobodę, szczerość oraz radość jaką wnoszą dzieci w każdą czynność swego życia, a możliwość przebywania z nimi i pokazywania im otaczającego nas świata, który cały czas odkrywają jest największą satysfakcją w pracy.

Prywatnie jestem mężatką oraz matką 4-letniego Mariusza przy, którym codziennie zostaje poddana próbie moja cierpliwość oraz pomysłowość. Najchętniej czas wolny spędzam z moją rodziną podczas spacerów bądź podczas zabaw z synem. Lubię ciekawe książki oraz interesujące filmy.

Hanna Ziółkowska

Hanna Ziółkowska

nauczyciel

Hanna Ziółkowska (56 lata) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2015r.

Ukończyłam studia pedagogiczne z zakresu pedagogiki zintegrowanej wczesnej edukacji z tytułem magistra w Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku.

Pracę nauczycielki traktuję jako pasję więc staram stale się rozwijać podnosząc swoje kwalifikacje poszukując różnych źródeł wiedzy. Moje doświadczenie w pracy z najmłodszymi zdobywam poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju wydarzeniach, jako animator zabaw, zajęcia muzyczno – taneczne. Praca z dziećmi to nowe wyzwania każdego dnia. Wychowanie traktuje jako partnerstwo – wspólną drogę, w którą wyruszam razem z moimi podopiecznymi. Jako nauczyciel staram się iść obok dzieci, cieszyć się ich sukcesami. Jak pisał Phil Bosmans „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”. Nauczyciel ma tylko jedną szansę by w zgodzie z indywidualnością dziecka wychować je na mądrego człowieka, i dlatego powinien być w pełni zaangażowany w swoją pracę, wkładać w nią serce by odnieść sukces wychowawczy. Poza pracą bardzo lubię spędzać czas z rodziną na łonie natury . A także podróżować do różnych zakątków świata aby naładować akumulatory na cały rok.

Weronika Polak

Weronika Polak

fizjoterapeutka

Weronika Polak (36Lat) – fizjoterapeutka

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W zawodzie fizjoterapeuty od 13 lat, nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w rożnych konferencjach, kursach i szkoleniach zawodowych, ukończyłam min niemiecką szkołę terapii manualnej w pediatrii, specjalizuję się w terapii wad stóp i skolioz. Jestem także trenerem plwania osób niepełnosprawnych. Pierwsze zawodowe szlify zdobywałam pracując z dziećmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi, zaburzeniami zachowania i autyzmem. W przedszkolu pracuje z dziećmi nad poprawą ich postawy, równowagi, koordynacji, uczę gier i zabaw ruchowych, wprowadzam elementy ćwiczeń integracji sensorycznej. Prywatnie jestem żona i mamą dwóch dziewczynek: Zosi i Kasi. Uwielbiam góry i moim marzeniem i celem jest w nich zamieszkać.

Paulina Szulta

Paulina Szulta

wychowawca

Paulina Szulta (29lat) jestem wychowawca w grupie 5 latków. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika wczesnej edukacji z terapią pedagogiczna na Uniwersytecie Gdańskim, aktualnie jestem w trakcie studiów magisterskich na kierunku pedagogika specjalna. Prywatnie jestem żona i mama 4 letniej Lilianki. Prowadząc grupę staram się aby każde dziecko czuło się w przedszkolu akceptowane i docenione. W swojej pracy skupiam się na twórczej aktywności dzieci, ponieważ jest to najlepszy sposób na ich rozwój.
Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Podziwiam ich spontaniczność i entuzjazm oraz ciekawość świata. Lubię patrzeć na radość dzieci w momentach, kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności, a także kiedy odkrywamy razem tajniki otaczającego świata. W wolnym czasie lubię spacerować z rodziną, jeździć na rolkach i chodzić do kina.

Anna Dargacz

Anna Dargacz

nauczyciel

(lat 29)
Ukończyłam studia o kierunku pedagogika i psychologia człowieka w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku w 2020 roku. W tym samym czasie podjęłam pracę jako asystent nauczyciela w przedszkolu Tęczowa Przygoda gdzie pracuję do dzisiaj. Praca z dziećmi, pomimo wielkiej odpowiedzialności dostarcza mi mnóstwa radości. Wkład w rozwój podopiecznych i obserwowanie jak rosną sprawia mi ogromną satysfakcje z wykonywanej pracy. Prywatnie jestem osobą towarzyską i kontaktową. Kocham muzykę rockową, włoską kuchnie i powieści kryminalne. Lubię podejmować nowe wyzwania, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Interesuję się szeroko pojętymi relacjami międzyludzkimi oraz psychologią. Staram się stale poszerzać swoje horyzonty oraz zdobywać nowe kwalifikacje i doświadczenia. Dlatego też kontynuuję naukę na studiach magisterskich na kierunku zarządzania zasobami ludzkimi.
Donata Szymańska

Donata Szymańska

nauczyciel

Mgr Donata Szymańska /lat 50/ nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2018 roku. Ukończyłam studia Pedagogika Resocjalizacyjna w Gdańsku z tytułem Licencjata, a następnie studia pedagogiczne na PAP w Słupsku z tytułem magistra, a także Oligofrenopedagogikę /edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną/ w Gdyni.

Moje życie zawodowe było od zawsze ukierunkowane na pracę z dziećmi. Wcześniej pracowałam w szkole jako nauczyciel, byłam również opiekunką dziecięcą, a także mam doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Obecna praca daje mi przyjemność i satysfakcję. Nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie, choć nie jest to zawód łatwy. Jestem osobą cierpliwą, otwartą na dzieci, pełną empatii i zrozumienia, chociaż jak w każdej pracy i w tej są wyzwania. Staram się rozumieć ich sposób myślenia gdyż tylko w ten sposób do nich dotrę i przekażę to, co chcę przekazać. Musimy sobie nawzajem ufać, w końcu spędzamy razem kilka godzin dziennie.. Każde dziecko jest z innego domu, ma inne wzorce i jest inaczej wychowywane. My w przedszkolu staramy się wprowadzać jedne zasady dla wszystkich. Niektórym dzieciom stosowanie się do nich przychodzi łatwo, innym trudniej. Dlatego jest to zawód wymagający, jednak jeśli ktoś podchodzi do niego z pasją, jest to praca sprawiająca dużą satysfakcję.

Jeżeli ktoś mnie zapyta, czy ma zostać nauczycielem w przedszkolu, zapytam go krótko: a kochasz dzieci? Jeśli tak, to śmiało!

Kinga Nieczyporowska

Kinga Nieczyporowska

nauczyciel

Mgr. Kinga Nieczyporowska (lat40) – Nauczyciel Przedszkola Artystyczno – Językowego „Tęczowa Przygoda” w Baninie.
Ukończyłam studia pedagogiczne w zakresie pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej w Ateneum Szkole Wyższej, studia magisterskie na wydziale Pedagogi kierunek Pedagogika ogólna, oraz studia podyplomowe z zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Od czterech lat pracuję w przedszkolu „Tęczowa Przygoda”.
Przez rok zdobywałam doświadczenie jako asystent nauczyciela, od trzech pełnię obowiązki nauczyciela -wychowawcy.

Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i spełnienia. Uważnie obserwuje dzieci, staram się zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby każdego dziecka oraz pomóc odkryć jego własne możliwości i odpowiednio je motywować.

Staram się być dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale również przyjacielem.
Codziennie razem odkrywamy to, co nowe i nieznane, a każdy dzień jest dla mnie przygodą i wyzwaniem.
Bawimy się i uczymy w przyjaznej atmosferze, bo tylko w takiej najłatwiej osiągnąć sukcesy.

Każde dziecko jest wyjątkowe, niepowtarzalne – każde wnosi do tej pracy mnóstwo radości.
Za cel stawiam sobie poznanie małych wychowanków i ukierunkowanie pracy na ich indywidualne potrzeby, pamiętając o tym, że dzieciństwo to czas najpiękniejszych wspomnień. Zapłatą dla mnie za pracę z dziećmi jest ich uśmiech i radość, bo ” Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Prywatnie mama Amelki. Lubię zakupy i aktywnie spędzać czas ze swoim dzieckiem.
Ulubionym miejscem, gdzie zawsze chętnie wracam z córką jest nasze polskie morze.
Tam mogę zatrzymać czas, oraz uchwycić garstkę niezapomnianych chwil.

Ania Frankowska

Ania Frankowska

Asystenta Nauczyciela

Mam na imię Ania. Jestem studentką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. W Przedszkolu pełnię funkcję Asystenta Nauczyciela. Praca z najmłodszymi dziećmi przynosi Mi ogromną radość i satysfakcję obserwowania tego, jak dzieci pokonują różne trudności oraz w jaki sposób zmieniają się i rozwijają – utwierdza Mnie w przekonaniu o wartości, a także sensie wykonywanej przeze Mnie pracy. Największą nagrodą dla Mnie jest uśmiech na twarzy dziecka. Moimi atutami są wrażliwość, cierpliwość oraz kreatywne spojrzenie na codzienną pracę. W wolnych chwilach lubię spędzać czas z rodziną, chodzić na spacery.

 

Jowita Borchardt

Jowita Borchardt

nauczyciel

Jowita Borchardt (27lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” od 2019 roku. Ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego – kierunek kryminologia oraz studia magisterskie w Wyższej Szkole Bankowej – kierunek Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza z Socjoterapią.

Jestem osobą ciepłą, otwartą, troskliwą i uśmiechniętą, zawsze pełną chęci do pracy co sprawia, że dobrze odnajduję się w pracy z Dziećmi. Praca z nimi jest dla mnie nieustanną inspiracją i wyzwaniem do własnego rozwoju zawodowego. Prywatnie jestem młodą mężatką, która lubi aktywnie spędzać czas. W wolnych chwilach jeżdżę konno, a także uczę się tańca towarzyskiego. Uwielbiam podróżować, poznawać nowych ludzi i nowe kultury. Moim marzeniem jest skok ze spadochronem oraz zwiedzenie Nowej Zelandii.

ANNA SARNOWSKA

LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Nauczanie Języka Niemieckiego z Językiem Angielskim oraz Pedagogika Specjalna. Ukończyłam Kurs Pomelody, Instruktora Rytmiki oraz Nauczania Polisensorycznego. Przez wiele lat pracowałam z dziećmi niepełnosprawnymi w klasie integracyjnej. Uwielbiam muzykę i taniec, co widać na moich zajęciach. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki dzieci.

MAŁGORZATA USTOWSKA

MAŁGORZATA USTOWSKA

asystent nauczyciela

Małgorzata Ustowska(22 lata) – asystent nauczyciela Przedszkola Artystycznego-Językowego „Tęczowa Przygoda „w Baninie. Jestem studentką pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej w WSB w Gdańsku. Celem mojej pracy jest szczęście i uśmiech każdego dziecka oraz troska o jego prawidłowy rozwój. Dbam o ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę w kontaktach z dziećmi. Ważne jest dla mnie, by każde dziecko czuło się wartościowe i bezpieczne. Dostrzeżenie zmian w rozwoju dziecka, jego uśmiech i zadowolenie spowodowane pobytem w naszym przedszkolu jest dla mnie najważniejsze sprawia, że mam jeszcze większą motywację do pracy oraz jej ulepszania. Lubię swoją pracę, ponieważ każdy dzień niesie ze sobą coś nowego. Uwielbiam spędzać czas z nimi i otaczać zrozumieniem w ich małych i dużych problemach.

Jestem osobą komunikatywną, troskliwą i pełną energii. Ukończyłam liceum ogólnokształcące o profilu mundurowym .Prywatnie kocham zwierzęta i sport głównie siatkówkę. W wolnym czasie ładuje baterię na zakupach oraz wokół swoich bliskich na wsi w naszym gospodarstwie wśród zwierząt.

Marta Wierczyńska

Marta Wierczyńska

nauczyciel

Mgr Marta Wierczyńska (lat 37) – nauczyciel Przedszkola Artystyczno – Językowego „Tęczowa Przygoda” w Baninie. Ukończyłam studia pedagogiczne w zakresie pedagogiki społecznej oraz opiekuńczo – wychowawczej na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, a także studia podyplomowe w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni.

W mojej pracy najważniejsze są dla mnie bezpieczeństwo i uśmiech Dzieci. Każdego dnia staram się robić wszystko, aby moje Przedszkolaki szczęśliwe wracały do domu, a następnego dnia z ochotą biegły do przedszkola.
Bardzo lubię wycieczki rowerowe, spacery oraz dobrą książkę. Ponad wszystko jest dla mnie jednak czas spędzony z moją Rodziną.