&zwij

Wizja Przedszkola

Przedszkole funkcjonuje w Baninie na rogu ulic Borowieckiej i Tuchomskiej we właśnie wybudowanym, wolnostojącym budynku piętrowym, otaczać go będzie piękny ogród, w którym zaplanowane zostały enklawy roślinne, oraz plac zabaw z zestawem drewnianym, wyposażonym też w inne urządzenia rekreacyjne dla dzieci. Budynek przeznaczony jest na przedszkole i przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

 

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach  6.00 – 17.00.

 

Wszystkie posiłki są przygotowywane we własnej kuchni.

 

W przedszkolu funkcjonuje pion pedagogiczny oraz pion administracyjno-obsługowy.
W placówce zostali zatrudnieni nauczyciele z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy w przedszkolu. Przedszkole ma własny statut, opracowany na podstawie wytycznych MEN, który jest podstawowym dokumentem decydującym o działalności placówki.

Ponadto przedszkole ma swoje logo i nazwane jest  – „Tęczowa Przygoda”.

Przedszkole reprezentuje zgrany zespół ludzi, których niezmiennie charakteryzuje serdeczność i życzliwość wobec wszystkich, którzy przekraczają progi naszego przedszkola.

„Przyjemność powinna być nieodzowna w wychowaniu i nauczaniu”

Będziemy się starać, by każdy kolejny dzień nie był zwykłą codziennością. Indywidualne predyspozycje i potrzeby dzieci są dla nas inspiracją w pracy z nimi. My oferujemy dzieciom nowoczesne metody i formy pracy, sytuacje i zabawy badawcze, które dają możliwość odkrywania otaczającego świata. Będziemy starać się akceptować dzieci takimi, jakie są, nie próbujemy ich zmieniać „na siłę”, uznajemy ich godność, jako osoby, niepowtarzalność drogi rozwoju każdego z nich. Każdy dzień jest dla nich nową przygodą, sięganiem po nowe doświadczenia bez niepokoju i obaw przed nowym.