&zwij

Nasza Kadra

Przedszkole reprezentuje zgrany zespół ludzi, których niezmiennie charakteryzuje serdeczność i życzliwość wobec wszystkich, którzy przekraczają progi naszego przedszkola.

„Przyjemność powinna być nieodzowna w wychowaniu i nauczaniu”

Mgr Anna Burzyńska (lat 31) – właściciel i dyrektor Przedszkola Artystyczno-Językowego „Tęczowa Przygoda” w Baninie.
Ukończyłam studia pedagogiczne z wczesnej edukacji z logopedią, studia magisterskie: pedagogika szkolna na Uniwersytecie Gdańskim, studia podyplomowe z logopedii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, studia podyplomowe polityki i zarządzania oświatą w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku oraz studia podyplomowe na kierunku: oligofrenopedagogika – edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.
W swojej pracy ciągle stawiam sobie nowe wyzwania, dążę do wyznaczonych celów, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Zawsze służę pomocną dłonią i staram się rozwiązywać wszystkie problemy swoich pracowników i rodziców naszych podopiecznych.
Rodowita mieszkanka Banina. Prywatnie żona i mama dwójki dzieci – Zosi i Przemka. Marzę o dużej rodzinie.  Lubię zakupy i aktywne spędzanie czasu. Ulubionym miejscem w Polsce, do którego zawsze chętnie wracam jest Ciechocinek.


Joanna Heimowska (lat 29) – nauczyciel i wicedyrektor Przedszkola Artystyczno-Językowego „Tęczowa Prezygoda w Baninie”.
Ukończyłam ekonomię, studia pedagogiczne na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z kształceniem integracyjnym oraz studia podyplomowe z polityki i zarządzania oświatą. Ostatnio ukończyłąm studia na kierunku oligofrenopedagogika – edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.
W przedszkolu pracuję od 2014 roku. W swojej pracy staram się pomagać w organizowaniu „życia przedszkola”, pracy nauczycieli oraz pomagać rodzicom naszych podopiecznych.
Znam wszystkie dzieci w przedszkolu i w przypadku nieobecności nauczycieli chodzę na zastępstwa do różnych grup. W pierwszym roku swojej pracy byłam wychowawcą grupy czterolatków a teraz mam ograniczony kontakt z dziećmi dlatego możliwość pójścia na zastępstwo do przedszkolaków daje mi ogromną radość.
Prywatnie żona i matka dwóch synów – Filipa i Oskara. Wyznaję zasadę „brudne dzieci to szczęśliwe dzieci a dom to nie muzeum”. Lubię słodycze, dramaty, zespół Happysad, malować paznokcie i robić zdjęcia. Za swoje mocne strony uważam pracowitość, szczerość i bardzo dobrą pamięć.

Ilona Kellas (29 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2016r.
Magister psychologii, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego. Ukończyłam także Kurs Animatora- Animator Zabaw dla dzieci, organizowany przez Akademię Animatora z Warszawy organizatora Profesjonalnych i Innowacyjnych Szkoleń Animatorów. Od dwóch lat pracuję w przedszkolu „Tęczowa Przygoda” na stanowisku asystent nauczyciela.
Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i spełnienia. Podziwiam dzieci za ich energię, ciekawość, za odwagę w poznawaniu tego co nowe i chęć doświadczania tego co nieznane. Dużą łatwość sprawia mi nawiązywanie kontaktu z dziećmi zarówno tymi młodszymi, jak i starszymi. Uważnie obserwuję dzieci, słucham tego co mówią, szukam wyjścia z każdej sytuacji. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, bo przecież nikt z nas nie jest taki sam. Największą zapłatą dla mnie za pracę z dziećmi jest ich uśmiech, śmiech, ich radość… cytując znanego pedagoga „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” Jestem miłośniczką aktywnego spędzania czasu, może właśnie dlatego dotrzymuję tempa dzieciom. Zbieram magnesy i pocztówki, które przywożę z odwiedzanych miejscowości. W nowych miejscach lubię robić zdjęcia, ponieważ na nich mogę zatrzymać czas oraz uchwycić garstkę niezapomnianych chwil.
Mgr  Karolina Bojanowska (29 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2014r.
Ukończyłam studia II stopnia  w Wyższej Szkole Społeczno Ekonomicznej w Gdańsku na wydziale Pedagogiki Ogólnej,  na kierunkach: Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz Pedagogiki rewalidacyjnej z wczesnym wspomaganiem rozwoju. Obecnie jestem wychowawcą grupy „Sowy” (6 latki). Swoją wiedzę pedagogiczną zdobywam jednak nie tylko po  studiach, ale również na kursach:
kurs z bajkoterapii (cz. I ), kurs wychowawcy kolonijnego
warsztaty metodyczne „Zabawa z Muzyką klasyczną jako czynnik symulacyjny rozwuj muzyczny dziecka”
warsztaty wokalno -taneczno-instrumentalne ” nóżka za nóżką” 
Praca w zawodzie nauczyciela jest jednym z najlepszych wyborów życiowych, jakie podjęłam – to moja pasja i powołanie. Staram się być dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale również partnerem i przyjacielem. Codziennie razem odkrywamy to, co nowe i nieznane a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem. Uczymy się i bawimy w przyjaznej atmosferze, bo w takiej atmosferze najłatwiej osiągać sukcesy. W mojej pracy kieruję się przekonaniem, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne- każde wnosi do tej pracy mnóstwo radości. Stawiam sobie za cel poznanie małych wychowanków i ukierunkowanie swojej pracy na ich indywidualne potrzeby pamiętając, że dzieciństwo to beztroski czas – czas najpiękniejszych wspomnień!  Dlatego radość i uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie nagrodą za serce wkładane w nauczanie i wychowywanie przedszkolaków. Mottem mojej pracy z dziećmi są słowa Marii Kownackiej „Trzeba dać dzieciom serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać i wszystko co je otacza”

Edyta Potrykus (29 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2014r.
Jestem Absolwentką Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku, na którym obroniłam studia licencjackie na kierunku Wczesnej edukacji z kształceniem integracyjnym. Ukończyłam również studia magisterskie na kierunku Pedagogiki Specjalnej- Wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością.
Swoją wiedzę w zawodzie rozszerzam, dzięki różnym szkoleniom, między innymi ukończyłam  szkolenie z PECS- poziom 1, „Wstęp do integracji sensorycznej”, „Terapia ręki, czyli jak usprawnić motorykę małą?”, „Dziecięca matematyka w przedszkolu” prowadzone przez wybitnie znane osoby jak prof. Edytę Gruszczyk-Kolczyńską oraz Ewę Zielińską.
Doświadczenie w zawodzie zdobywam nie tylko pracując w przedszkolu jako Nauczyciel.  Prowadzę zajęcia edukacyjno-terapeutyczne dla dzieci ze spektrum autyzmu w ramach SUO w Żukowie oraz biorę udział w zajęciach „Treningu umiejętności społecznych” dla dzieci z autyzmem w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym.  
Moją pasją są zwierzęta, motoryzacja oraz sport. Wolne chwile spędzam na bieganiu oraz wycieczki z rodziną.Ewa Skrzypkowska (lat 50) – opiekun w żłobku i klubie dziecięcym, pielęgniarka i nauczyciel Religii w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie.
Ukończyłam technikum ekonomiczne, studium położnicze, kolegium teologiczne.
Całe życie opiekuje i troszczę się o innych i sprawia mi to ogromną radość. Jako położna zajmowałam się noworodkami a teraz naszymi najmniejszymi przedszkolakami. Chyba stało się to moim powołaniem, bo nie wyobrażam sobie wykonywać w życiu inną pracę. W przedszkolu pracuje od 2015r.
Kocham góry, wędrówki, spacery, podróże. Prywatnie żona i matka trójki dorosłych już dzieci Justyny, Michała, Agaty. Wolne słoneczne dni spędzam na świeżym powietrzu, pieląc grządki, sadząc roślinki i ciesząc się wiejskim klimatem. Interesuję się muzyką filmową, lubię czytać podróżnicze i przygodowe książki.

Mgr Lucyna Jankowska (29 lat) –  nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym ,,Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2016r.
Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności Zintegrowana Wczesna edukacja ,zdobywając  tytuł magistra. Temat mojej pracy magisterskiej związany był z doświadczeniami rodziców dzieci niepełnosprawnych . Na poziomie licencjatu ukończyłam pedagogikę Wczesną edukację z logopedią w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku. 
Zawsze marzeniem moim była  praca z dziećmi, dlatego że sprawia ona dużo radości i wielką satysfakcję. Ciekawy jest dla mnie sposób w jaki dzieci widzą i odkrywają otaczający je świat  , jak potrafią przedstawić go w rysunkach , które same tworzą oraz podczas zabaw kiedy wcielają się w różne postaci np. w dorosłych. Dwa razy w tygodniu prowadzę z dziećmi zajęcia muzyczno – taneczne , których główne cele to : rozwój wrażliwości słuchowej oraz pamięci  poprzez naukę piosenek , poznawanie ich melodii ,a  także kształtowanie umiejętności wyrażania muzyki poprzez taniec.
Mgr Teresa Dyl (33 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2015r.
W roku 2010 ukończyłam studia licencjackie w Ateneum na kierunku pedagogika o specjalizacji Wczesna Edukacja i Logopedia Swoją edukację kontynuowałam na studiach magisterskich ( pedagogika Zintegrowanej Wczesnej Edukacji) uzyskując tytuł magistra. Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Swoje doświadczenie zdobywam pracując w zawodzie od roku 2011 w różnych grupach wiekowych.
Praca z dziećmi jest moją pasją, która daje mi dużo radości i satysfakcji. Jest dla mnie wyzwaniem, które codziennie przynosi nowe doświadczenia. Jestem osobą otwartą, uśmiechniętą, cierpliwą, a zarazem konsekwentną. Szybko nawiązuję dobry kontakt z dzieckiem. Staram się zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby każdego dziecka oraz pomóc odkryć jego własne możliwości i odpowiednio je motywować.
Z ogromną radością i dumą patrzę na postępy moich przedszkolaków, i zależy mi na tym aby w przedszkolu czuły się szczęśliwe i radosne.
Prywatnie mama dwóch synów – Kryspina i Natana.


Patrycja Kurowska (27 lat) – asystent nauczyciela w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2016r.
Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią pedagogiczną w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku. Ukończyłam kurs dla opiekunów w żłobku i klubie dziecięcym. Skończyłam również kurs animatora zabaw dla dzieci.
Prowadzę zajęcia „Dookoła Świata” na których razem z przedszkolakami poznajemy kulturę, tradycję i zwyczaje poszczególnych krajów.
Jestem osoba pogodną, sumienną i lubiącą nowe wyzwania. Wolny czas staram się spędzać na świeżym powietrzu spacerując, jeżdżąc na rowerze. Lubię też piec różnego rodzaju chleb, ciasta i torty.

.

.

.

.

Natalia Łagowska (33 lat) – opiekun w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Banienie od 2016r.
Ukończyłam kurs opieki nad dziećmi w żłobku i klubie dziecięcym. Prowadzę zajęcia Plastyczno-Techniczne w grupach przedszkolnych. Zanim rozpoczełam prac e w przedszkolu opiekowałam się dziećmi w Rodzinnym Domu Dziecka w Kartuzach.
Prywatnie żona i mama dwójki dzieci – Antosi i Kuby. Jestem opiekuńczą, radosną i ciepłą osobą. Posiadanie własnych dzieci i doświadczenie zawodowe daje mi swobodę pracy z przedszkolakami. Bardzo lubię dzieci, zabawy z nimi i wspólne odkrywanie świata.
Lubię spędzać czas z moją rodziną na świerzym powietrzu, na basenie, w kinie. Lubię muzykę, wspólne wygłupy i tańce z moimi dziećmi. Ulubione miejsce w Polsce, do którego chciałabym wrócić to góry.
Mgr Krystyna Bichowska (27 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2015r.
Ukończyłam studia licencjackie o specjalności Edukacja wczesnoszkolna z logopedią oraz magisterskie – Diagnoza i terapia pedagogiczna. Dodatkowo ukończyłam kurs opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym.
O tym, że zostanę pedagogiem zdecydowałam już będąc szesciolatką. Nauczanie zawsze było moim marzeniem, a dalsze pasje nie wpłynęły na zmianę tej decyzji.
W pracy staram się dostrzegać indywidualność każdego dziecka. Cenię ich szczerość i wdzięczność. Dążę do tego, aby wszystkie dzieci czuły się w przedszkolu jak w drugim domu. Staram się, aby odkrywały świat poprzez zabawę i twórczą pracę. Z uśmiechem patrzę na ich postępy, zmiany w zachowaniu oraz coraz to nowsze twórcze zabawy. W mojej pracy staram się kierować słowami J. Korczaka, podkreślającymi, że dziecko jest człowiekiem, tylko jeszcze małym, dlatego my dorośli musimy służyć mu pomocą, kiedy tego potrzebuje, ale też pozwalać mu popełniać błędy, dać mu choć odrobinę niezależności, aby poczuło się ważne i szanowne.
W wolnym czasie zajmuje się amatorskim cukiernictwem, z korzyścią dla mojej rodziny oraz lubię długie spacery, a czasami po prostu zdrowo leniuchuje.

Mgr Monika Drywa (35lata) – logopeda w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2015r.


Monika Drywa to pani logopedka,
Na straży poprawnej wymowy stoi ta kobietka.
Choć na UG polonistyką również się parała,
To przy logopedii pozostać wolała.
Pani Monika pochodzi z Gdyni,
Lecz od niedawna Banina to bywalczyni.
W „Tęczowej Przygodzie” praktykuje,
Z dziećmi wciąż dyskutuje,
Nad ich artykulacją pracuje.
Chociaż zajęcie to niełatwe,
Próbuje ona banińską dziatwę
Z ich problemów językowych oswobodzić
I twarze dziecięce wypogodzić.
A gdy terapeutyczne skończą się godzinki,
Pora wracać do swej rodzinki –
Córki Zosia i Małgosia – dzieci w takim składzie
Oraz mąż na jednośladzie.
Na koniec jeszcze bym Was powiadomiła,
Że pani Monika to osoba bardzo miła.
Mgr Bernadeta Bołt (30lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Jęykowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2017r.
Absolwentka Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku na kierunku Edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym (licencjat) oraz Pedagogikę rewalidacyjną ze wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka (magisterka).
Jestem spokojną i cierpliwą osobą. Od zawsze moim marzeniem była praca z dziećmi, gdyż sprawia mi to mnóstwo radości. Jako wychowawca dbam o dobre samopoczucie wychowanków oraz ciepłą atmosferę w grupie. W pracy z dziećmi staram się podchodzić do każdego wychowanka w sposób indywidualny widząc jego potrzeby oraz możliwości rozwojowe. W pracy z dziećmi uwielbiam swobodę, szczerość oraz radość jaką wnoszą dzieci w każdą czynność swego życia, a możliwość przebywania z nimi i pokazywania im otaczającego nas świata, który cały czas odkrywają jest największą satysfakcją w pracy.
Prywatnie jestem mężatką oraz matką 4-letniego Mariusza przy, którym codziennie zostaje poddana próbie moja cierpliwość oraz pomysłowość. Najchętniej czas wolny spędzam z moją rodziną podczas spacerów bądź podczas zabaw z synem. Lubię ciekawe książki oraz interesujące filmy.

.


Mgr Ewelina Kamińska (30 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2017r.
Ukończone studia na kierunku wychowanie przedszkolne ukończone na Państwowej Szkole Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej; profilaktyka społeczna ukończona na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach.
Od kiedy pamiętam, spędzanie czasu z dziećmi dawało mi największą radość. Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Jestem osobą pogodną i uśmiechniętą. Staram się być konsekwentną, choć nie jest to łatwe w pracy z dziećmi. Uważam, że nie ma nic cenniejszego niż szczęście i radość dziecka, dlatego priorytetem w mojej pracy jest stworzenie dzieciom atmosfery pełnej ciepła, harmonii i poczucia bezpieczeństwa.
W życiu prywatnym jestem szczęśliwą żoną i mamą prawie 2 –letniego Szymona. To mój skarb każdego dnia uczy mnie patrzeć na świat oczami dziecka. 
Wolny czas lubię spędzać z rodziną, a także na rozwijaniu swojej pasji, jaką jest wypiek ciast i innych słodkości. Poza tym równie chętnie sięgam po ciekawą książkę i dobrą komedię.Hanna Ziółkowska (55 lata) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2015r.
Ukończyłam studia pedagogiczne z zakresu pedagogiki zintegrowanej wczesnej edukacji z tytułem magistra w Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku. 
Pracę nauczycielki traktuję jako pasję więc staram stale się rozwijać podnosząc swoje kwalifikacje poszukując różnych źródeł  wiedzy. Moje doświadczenie w pracy z najmłodszymi zdobywam poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju wydarzeniach, jako animator zabaw, zajęcia muzyczno – taneczne. Praca z dziećmi to nowe wyzwania każdego dnia. Wychowanie traktuje jako partnerstwo – wspólną drogę, w którą wyruszam razem z moimi podopiecznymi. Jako nauczyciel staram się iść obok dzieci, cieszyć się ich sukcesami. Jak pisał Phil Bosmans „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”. Nauczyciel ma tylko jedną szansę by w zgodzie z indywidualnością dziecka wychować je na mądrego człowieka, i dlatego powinien być w pełni zaangażowany w swoją pracę, wkładać w nią serce by odnieść sukces wychowawczy. Poza pracą bardzo lubię spędzać czas z rodziną na łonie natury . A także podróżować do różnych zakątków świata aby naładować akumulatory na cały rok.


mgr Natalia Panek- Kilanowska ( 39 lat) – nauczyciel i trerpauta w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2017r.
Pedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, terapeuta pedagogiczny obecnie studentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku „Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka”. Absolwentka licznych studiów podyplomowych wzbogacających warsztat pracy oraz szkoleń m. in. „Metoda Dobrego Startu”, „Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne”, „Trener Metody Ortograffiti w pracy z uczniem z trudnościami w nauce czytania, pisania, trudnościami w uczeniu się matematyki oraz dysgrafii, „Zrozumieć dziecko z ADHD, terapia i wspomaganie rozwoju”, „Trener Szkoły dla Rodziców i wychowawców”, „Zaburzenia zachowania dzieci i młodzieży, różnicowanie ich od chorób psychicznych, diagnostyka, leczenie, podejście terapeutyczne”, „System pomocy i opieki dla dzieci i młodzieży z FASD”, „Wspieranie dobrego rodzicielstwa”. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, które nabyła pracując w Domu Dziecka w Gdyni jako wychowawca, w Ognisku Wychowawczym im. K. Lisieckiego „Dziadka” w Rumi jako pedagog, terapeuta pedagogiczny, w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku jako nauczyciel świetlicy, oraz pracując jako diagnosta w Fundacji Wschodzące Słońce w Gdańsku. Praca z dziećmi i młodzieżą zaowocowała wyróżnieniem, które otrzymała od Prezydenta Miasta Gdyni za pracę poświęconą na rzecz dzieci i młodzieży. Na co dzień pracuje jako nauczyciel, oraz terapeuta pedagogiczny z elementami Integracji Sensorycznej dzieci i młodzieży. Wspiera rodziców, nauczycieli w procesie edukacji dzieci, jak również w wyborze jak najlepszych metod wychowawczych. Prywatnie jest żoną i mamą dwójki dzieci tj. Antosia i Weroniki. Uwielbia czytać książki, jeździć na rowerze, zwiedzać zakamarki naszej pięknej Polski i dobre jedzenie.

.


Weronika Polak (35Lat) – fizjoterapeutka
Jestem absolwentką studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.  W zawodzie fizjoterapeuty od 13 lat, nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w rożnych konferencjach,  kursach i szkoleniach zawodowych, ukończyłam min niemiecką szkołę terapii manualnej w pediatrii, specjalizuję się w terapii wad stóp i skolioz. Jestem także trenerem plwania osób niepełnosprawnych. Pierwsze zawodowe szlify zdobywałam pracując z dziećmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi, zaburzeniami zachowania i autyzmem. W przedszkolu pracuje z dziećmi nad poprawą ich postawy, równowagi, koordynacji, uczę gier i zabaw ruchowych,  wprowadzam elementy ćwiczeń integracji sensorycznej. Prywatnie jestem żona i mamą dwóch dziewczynek: Zosi i Kasi. Uwielbiam góry i moim marzeniem i celem jest w nich zamieszkać.

.

Paulina Szulta (26lat) jestem wychowawca w grupie 5 latków. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika wczesnej edukacji z terapią pedagogiczna na Uniwersytecie Gdańskim, aktualnie jestem w trakcie studiów magisterskich na kierunku pedagogika specjalna. Prywatnie jestem żona i mama 4 letniej Lilianki. Prowadząc grupę staram się aby każde dziecko czuło się w przedszkolu akceptowane i docenione. W swojej pracy skupiam się na twórczej aktywności dzieci, ponieważ jest to najlepszy sposób na ich rozwój. 
Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Podziwiam ich spontaniczność i entuzjazm oraz ciekawość świata. Lubię patrzeć na radość dzieci w momentach, kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności, a także kiedy odkrywamy razem tajniki otaczającego świata. W wolnym czasie lubię spacerować z rodziną, jeździć na rolkach i chodzić do kina.

Mgr Donata Szymańska /lat 48/ nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2018 roku. Ukończyłam studia Pedagogika Resocjalizacyjna w Gdańsku z tytułem Licencjata, a następnie studia pedagogiczne na PAP w Słupsku z tytułem magistra,  a także Oligofrenopedagogikę  /edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną/ w Gdyni.

                Moje życie zawodowe było od zawsze ukierunkowane  na pracę z dziećmi. Wcześniej pracowałam w szkole jako nauczyciel, byłam również opiekunką dziecięcą, a także mam doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Obecna praca daje mi przyjemność i satysfakcję. Nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie, choć nie jest to zawód łatwy. Jestem osobą  cierpliwą, otwartą na dzieci, pełną empatii i zrozumienia, chociaż jak w każdej pracy i w tej są wyzwania. Staram się rozumieć ich sposób myślenia gdyż tylko w ten sposób do nich dotrę i przekażę to, co chcę przekazać. Musimy sobie nawzajem ufać, w końcu spędzamy razem kilka godzin dziennie.. Każde dziecko jest z innego domu, ma inne wzorce i jest inaczej wychowywane. My w przedszkolu staramy się wprowadzać jedne zasady dla wszystkich. Niektórym dzieciom stosowanie się do nich przychodzi łatwo, innym trudniej. Dlatego jest to zawód wymagający, jednak jeśli ktoś podchodzi do niego z pasją, jest to praca sprawiająca dużą satysfakcję.

                Jeżeli ktoś mnie zapyta, czy ma zostać nauczycielem w przedszkolu, zapytam go krótko: a kochasz dzieci? Jeśli tak, to śmiało!

.

.

.