&zwij

Nasza Kadra

Przedszkole reprezentuje zgrany zespół ludzi, których niezmiennie charakteryzuje serdeczność i życzliwość wobec wszystkich, którzy przekraczają progi naszego przedszkola.

„Przyjemność powinna być nieodzowna w wychowaniu i nauczaniu”

Mgr Anna Burzyńska (lat 29) – właściciel i dyrektor Przedszkola Artystyczno-Językowego „Tęczowa Przygoda” w Baninie.
Ukończyłam studia pedagogiczne z wczesnej edukacji z logopedią, studia magisterskie: pedagogika szkolna na Uniwersytecie Gdańskim, studia podyplomowe z logopedii na Uniwesytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, studia podyplowe polityki i zarządzania oświatą w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku oraz studia podyplomowe na kierunku: oligofrenopedagogika – edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.
W swojej pracy ciągle stawiam sobie nowe wyzwania, dążę do wyznaczonych celów, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Zawsze służę pomocną dłonią i staram się rozwiązywać wszystkie problemy swoich pracowników i rodziców naszych podopiecznych.
Rodowita mieszkanka Banina. Prywatnie żona i mama dwójki dzieci – Zosi i Przemka. Marzę o dużej rodzinie.  Lubię zakupy i aktywne spędzanie czasu. Ulubionym miejscem w Polsce, do którego zawsze chętnie wracam jest Ciechocinek.


Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, niebo, na zewnątrz, zbliżenie i przyroda

Joanna Heimowska (lat 28) – nauczyciel i wicedyrektor Przedszkola Artystyczno-Językowego „Tęczowa Prezygoda w Baninie”.
Ukończyłam ekonomię, studia pedagogiczne na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z kształceniem integracyjnym oraz studia podyplomowe z polityki i zarządzania oświatą. Ostatnio ukończyłąm studia na kierunku oligofrenopedagogika – edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.
W przedszkolu pracuję od 2014 roku. W swojej pracy staram się pomagać w organizowaniu „życia przedszkola”, pracy nauczycieli oraz pomagać rodzicom naszych podopiecznych.
Znam wszystkie dzieci w przedszkolu i w przypadku nieobecności nauczycieli chodzę na zastępstwa do różnych grup. W pierwszym roku swojej pracy byłam wychowawcą grupy czterolatków a teraz mam ograniczony kontakt z dziećmi dlatego możliwość pójścia na zastępstwo do przedszkolaków daje mi ogromną radość.
Prywatnie żona i matka dwóch synów – Filipa i Oskara. Wyznaję zasadę „brudne dzieci to szczęśliwe dzieci a dom to nie muzeum”. Lubię słodycze, dramaty, zespół Happysad, malować paznokcie i robić zdjęcia. Za swoje mocne strony uważam pracowitość, szczerość i bardzo dobrą pamięć.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, siedzi i dziecko

Ilona Kellas (28 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2016r.
Magister psychologii, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego. Ukończyłam także Kurs Animatora- Animator Zabaw dla dzieci, organizowany przez Akademię Animatora z Warszawy organizatora Profesjonalnych i Innowacyjnych Szkoleń Animatorów. Od dwóch lat pracuję w przedszkolu „Tęczowa Przygoda” na stanowisku asystent nauczyciela.
Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i spełnienia. Podziwiam dzieci za ich energię, ciekawość, za odwagę w poznawaniu tego co nowe i chęć doświadczania tego co nieznane. Dużą łatwość sprawia mi nawiązywanie kontaktu z dziećmi zarówno tymi młodszymi, jak i starszymi. Uważnie obserwuję dzieci, słucham tego co mówią, szukam wyjścia z każdej sytuacji. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, bo przecież nikt z nas nie jest taki sam. Największą zapłatą dla mnie za pracę z dziećmi jest ich uśmiech, śmiech, ich radość… cytując znanego pedagoga „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” Jestem miłośniczką aktywnego spędzania czasu, może właśnie dlatego dotrzymuję tempa dzieciom. Zbieram magnesy i pocztówki, które przywożę z odwiedzanych miejscowości. W nowych miejscach lubię robić zdjęcia, ponieważ na nich mogę zatrzymać czas oraz uchwycić garstkę niezapomnianych chwil.
Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, dziecko i w budynku

Mgr  Karolina Bojanowska (28 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2014r.
Ukończyłam studia II stopnia  w Wyższej Szkole Społeczno Ekonomicznej w Gdańsku na wydziale Pedagogiki Ogólnej,  na kierunkach: Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz Pedagogiki rewalidacyjnej z wczesnym wspomaganiem rozwoju. Obecnie jestem wychowawcą grupy „Sowy” (6 latki). Swoją wiedzę pedagogiczną zdobywam jednak nie tylko po  studiach, ale również na kursach:
kurs z bajkoterapii (cz. I ),
kurs wychowawcy kolonijnego
warsztaty metodyczne „Zabawa z Muzyką klasyczną jako czynnik symulacyjny rozwuj muzyczny dziecka”
warsztaty wokalno -taneczno-instrumentalne ” nóżka za nóżką” 
Praca w zawodzie nauczyciela jest jednym z najlepszych wyborów życiowych, jakie podjęłam – to moja pasja i powołanie. Staram się być dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale również partnerem i przyjacielem. Codziennie razem odkrywamy to, co nowe i nieznane a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem. Uczymy się i bawimy w przyjaznej atmosferze, bo w takiej atmosferze najłatwiej osiągać sukcesy. W mojej pracy kieruję się przekonaniem, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne- każde wnosi do tej pracy mnóstwo radości. Stawiam sobie za cel poznanie małych wychowanków i ukierunkowanie swojej pracy na ich indywidualne potrzeby pamiętając, że dzieciństwo to beztroski czas – czas najpiękniejszych wspomnień!  Dlatego radość i uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie nagrodą za serce wkładane w nauczanie i wychowywanie przedszkolaków. Mottem mojej pracy z dziećmi są słowa Marii Kownackiej „Trzeba dać dzieciom serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać i wszystko co je otacza”

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją

Edyta Potrykus (28 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2014r.
Jestem Absolwentką Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku, na którym obroniłam studia licencjackie na kierunku Wczesnej edukacji z kształceniem integracyjnym. Ukończyłam również studia magisterskie na kierunku Pedagogiki Specjalnej- Wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością.
Swoją wiedzę w zawodzie rozszerzam, dzięki różnym szkoleniom, między innymi ukończyłam  szkolenie z PECS- poziom 1, „Wstęp do integracji sensorycznej”, „Terapia ręki, czyli jak usprawnić motorykę małą?”, „Dziecięca matematyka w przedszkolu” prowadzone przez wybitnie znane osoby jak prof. Edytę Gruszczyk-Kolczyńską oraz Ewę Zielińską.
Doświadczenie w zawodzie zdobywam nie tylko pracując w przedszkolu jako Nauczyciel.  Prowadzę zajęcia edukacyjno-terapeutyczne dla dzieci ze spektrum autyzmu w ramach SUO w Żukowie oraz biorę udział w zajęciach „Treningu umiejętności społecznych” dla dzieci z autyzmem w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym.  
Moją pasją są zwierzęta, motoryzacja oraz sport. Wolne chwile spędzam na bieganiu oraz wycieczki z rodziną.Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą

Ewa Skrzypkowska (lat 50) – opiekun w żłobku i klubie dziecięcym, pielęgniarka i nauczyciel Religii w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie.
Ukończyłam technikum ekonomiczne, studium położnicze, kolegium teologiczne.
Całe życie opiekuje i troszczę się o innych i sprawia mi to ogromną radość. Jako położna zajmowałam się noworodkami a teraz naszymi najmniejszymi przedszkolakami. Chyba stało się to moim powołaniem, bo nie wyobrażam sobie wykonywać w życiu inną pracę. W przedszkolu pracuje od 2015r.
Kocham góry, wędrówki, spacery, podróże. Prywatnie żona i matka trójki dorosłych już dzieci Justyny, Michała, Agaty. Wolne słoneczne dni spędzam na świeżym powietrzu, pieląc grządki, sadząc roślinki i ciesząc się wiejskim klimatem. Interesuję się muzyką filmową, lubię czytać podróżnicze i przygodowe książki.

Obraz może zawierać: 2 osoby

Mgr Lucyna Jankowska (28 lat) –  nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym ,,Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2016r.
Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności Zintegrowana Wczesna edukacja ,zdobywając  tytuł magistra. Temat mojej pracy magisterskiej związany był z doświadczeniami rodziców dzieci niepełnosprawnych . Na poziomie licencjatu ukończyłam pedagogikę Wczesną edukację z logopedią w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku. 
Zawsze marzeniem moim była  praca z dziećmi, dlatego że sprawia ona dużo radości i wielką satysfakcję. Ciekawy jest dla mnie sposób w jaki dzieci widzą i odkrywają otaczający je świat  , jak potrafią przedstawić go w rysunkach , które same tworzą oraz podczas zabaw kiedy wcielają się w różne postaci np. w dorosłych. Dwa razy w tygodniu prowadzę z dziećmi zajęcia muzyczno – taneczne , których główne cele to : rozwój wrażliwości słuchowej oraz pamięci  poprzez naukę piosenek , poznawanie ich melodii ,a  także kształtowanie umiejętności wyrażania muzyki poprzez taniec.
Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie

Mgr Teresa Dyl (32 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2015r.
W roku 2010 ukończyłam studia licencjackie w Ateneum na kierunku pedagogika o specjalizacji Wczesna Edukacja i Logopedia Swoją edukację kontynuowałam na studiach magisterskich ( pedagogika Zintegrowanej Wczesnej Edukacji) uzyskując tytuł magistra. Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Swoje doświadczenie zdobywam pracując w zawodzie od roku 2011 w różnych grupach wiekowych.
Praca z dziećmi jest moją pasją, która daje mi dużo radości i satysfakcji. Jest dla mnie wyzwaniem, które codziennie przynosi nowe doświadczenia. Jestem osobą otwartą, uśmiechniętą, cierpliwą, a zarazem konsekwentną. Szybko nawiązuję dobry kontakt z dzieckiem. Staram się zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby każdego dziecka oraz pomóc odkryć jego własne możliwości i odpowiednio je motywować.
Z ogromną radością i dumą patrzę na postępy moich przedszkolaków, i zależy mi na tym aby w przedszkolu czuły się szczęśliwe i radosne.
Prywatnie mama dwóch synów – Kryspina i Natana.


Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i dziecko

Patrycja Kurowska (26 lat) – asystent nauczyciela w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2016r.
Studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią pedagogiczną w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku. Ukończyłam kurs dla opiekunów w żłobku i klubie dziecięcym. Skończyłam również kurs animatora zabaw dla dzieci.
Prowadzę zajęcia „Dookoła Świata” na których razem z przedszkolakami poznajemy kulturę, tradycję i zwyczaje poszczególnych krajów.
Jestem osoba pogodną, sumienną i lubiącą nowe wyzwania. Wolny czas staram się spędzać na świeżym powietrzu spacerując, jeżdżąc na rowerze. Lubię też piec różnego rodzaju chleb, ciasta i torty.

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Mgr Paulina Rzepka (lat 30) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2015r.
Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.
Zawsze uśmiechnięta, przykładna żona, kochająca matka dwójki urwisów – Mikołaja i Miłosza. Trochę zwariowana, niekiedy szalona. Lubię podróże, słońce, dobrą książkę.Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i dziecko

Natalia Łagowska (32 lat) – opiekun w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Banienie od 2016r.
Ukończyłam kurs opieki nad dziećmi w żłobku i klubie dziecięcym. Prowadzę zajęcia Plastyczno-Techniczne w grupach przedszkolnych. Zanim rozpoczełam prac e w przedszkolu opiekowałam się dziećmi w Rodzinnym Domu Dziecka w Kartuzach.
Prywatnie żona i mama dwójki dzieci – Antosi i Kuby. Jestem opiekuńczą, radosną i ciepłą osobą. Posiadanie własnych dzieci i doświadczenie zawodowe daje mi swobodę pracy z przedszkolakami. Bardzo lubię dzieci, zabawy z nimi i wspólne odkrywanie świata.
Lubię spędzać czas z moją rodziną na świerzym powietrzu, na basenie, w kinie. Lubię muzykę, wspólne wygłupy i tańce z moimi dziećmi. Ulubione miejsce w Polsce, do którego chciałabym wrócić to góry.
Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

Mgr Krystyna Bichowska (26 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2015r.
Ukończyłam studia licencjackie o specjalności Edukacja wczesnoszkolna z logopedią oraz magisterskie – Diagnoza i terapia pedagogiczna. Dodatkowo ukończyłam kurs opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym.
O tym, że zostanę pedagogiem zdecydowałam już będąc szesciolatką. Nauczanie zawsze było moim marzeniem, a dalsze pasje nie wpłynęły na zmianę tej decyzji.
W pracy staram się dostrzegać indywidualność każdego dziecka. Cenię ich szczerość i wdzięczność. Dążę do tego, aby wszystkie dzieci czuły się w przedszkolu jak w drugim domu. Staram się, aby odkrywały świat poprzez zabawę i twórczą pracę. Z uśmiechem patrzę na ich postępy, zmiany w zachowaniu oraz coraz to nowsze twórcze zabawy. W mojej pracy staram się kierować słowami J. Korczaka, podkreślającymi, że dziecko jest człowiekiem, tylko jeszcze małym, dlatego my dorośli musimy służyć mu pomocą, kiedy tego potrzebuje, ale też pozwalać mu popełniać błędy, dać mu choć odrobinę niezależności, aby poczuło się ważne i szanowne.
W wolnym czasie zajmuje się amatorskim cukiernictwem, z korzyścią dla mojej rodziny oraz lubię długie spacery, a czasami po prostu zdrowo leniuchuje.

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie

Mgr Monika Drywa (34 lata) – logopeda w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2015r.


Monika Drywa to pani logopedka,
Na straży poprawnej wymowy stoi ta kobietka.
Choć na UG polonistyką również się parała,
To przy logopedii pozostać wolała.
Pani Monika pochodzi z Gdyni,
Lecz od niedawna Banina to bywalczyni.
W „Tęczowej Przygodzie” praktykuje,
Z dziećmi wciąż dyskutuje,
Nad ich artykulacją pracuje.
Chociaż zajęcie to niełatwe,
Próbuje ona banińską dziatwę
Z ich problemów językowych oswobodzić
I twarze dziecięce wypogodzić.
A gdy terapeutyczne skończą się godzinki,
Pora wracać do swej rodzinki –
Córki Zosia i Małgosia – dzieci w takim składzie
Oraz mąż na jednośladzie.
Na koniec jeszcze bym Was powiadomiła,
Że pani Monika to osoba bardzo miła.
Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie

Mgr Bernadeta Bołt (29 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Jęykowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2017r.
Absolwentka Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku na kierunku Edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym (licencjat) oraz Pedagogikę rewalidacyjną ze wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka (magisterka).
Jestem spokojną i cierpliwą osobą. Od zawsze moim marzeniem była praca z dziećmi, gdyż sprawia mi to mnóstwo radości. Jako wychowawca dbam o dobre samopoczucie wychowanków oraz ciepłą atmosferę w grupie. W pracy z dziećmi staram się podchodzić do każdego wychowanka w sposób indywidualny widząc jego potrzeby oraz możliwości rozwojowe. W pracy z dziećmi uwielbiam swobodę, szczerość oraz radość jaką wnoszą dzieci w każdą czynność swego życia, a możliwość przebywania z nimi i pokazywania im otaczającego nas świata, który cały czas odkrywają jest największą satysfakcją w pracy.
Prywatnie jestem mężatką oraz matką 4-letniego Mariusza przy, którym codziennie zostaje poddana próbie moja cierpliwość oraz pomysłowość. Najchętniej czas wolny spędzam z moją rodziną podczas spacerów bądź podczas zabaw z synem. Lubię ciekawe książki oraz interesujące filmy.

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, fotka z ręki i zbliżenie

Mgr Ewelina Kamińska (29 lat) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2017r.
Ukończone studia na kierunku wychowanie przedszkolne ukończone na Państwowej Szkole Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej; profilaktyka społeczna ukończona na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach.
Od kiedy pamiętam, spędzanie czasu z dziećmi dawało mi największą radość. Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Jestem osobą pogodną i uśmiechniętą. Staram się być konsekwentną, choć nie jest to łatwe w pracy z dziećmi. Uważam, że nie ma nic cenniejszego niż szczęście i radość dziecka, dlatego priorytetem w mojej pracy jest stworzenie dzieciom atmosfery pełnej ciepła, harmonii i poczucia bezpieczeństwa.
W życiu prywatnym jestem szczęśliwą żoną i mamą prawie 2 –letniego Szymona. To mój skarb każdego dnia uczy mnie patrzeć na świat oczami dziecka. 
Wolny czas lubię spędzać z rodziną, a także na rozwijaniu swojej pasji, jaką jest wypiek ciast i innych słodkości. Poza tym równie chętnie sięgam po ciekawą książkę i dobrą komedię.Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, siedzi i w budynku

Hanna Ziółkowska (54 lata) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2015r.
Ukończyłam studia pedagogiczne z zakresu pedagogiki zintegrowanej wczesnej edukacji z tytułem magistra w Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku. 
Pracę nauczycielki traktuję jako pasję więc staram stale się rozwijać podnosząc swoje kwalifikacje poszukując różnych źródeł  wiedzy. Moje doświadczenie w pracy z najmłodszymi zdobywam poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju wydarzeniach, jako animator zabaw, zajęcia muzyczno – taneczne. Praca z dziećmi to nowe wyzwania każdego dnia. Wychowanie traktuje jako partnerstwo – wspólną drogę, w którą wyruszam razem z moimi podopiecznymi. Jako nauczyciel staram się iść obok dzieci, cieszyć się ich sukcesami. Jak pisał Phil Bosmans „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”. Nauczyciel ma tylko jedną szansę by w zgodzie z indywidualnością dziecka wychować je na mądrego człowieka, i dlatego powinien być w pełni zaangażowany w swoją pracę, wkładać w nią serce by odnieść sukces wychowawczy. Poza pracą bardzo lubię spędzać czas z rodziną na łonie natury . A także podróżować do różnych zakątków świata aby naładować akumulatory na cały rok.


Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, zbliżenie

Iwona Lejkowska (24 lata) – nauczyciel w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2016r.
Ukończyłam studia I stopnia na kierunku psychopedagogika z terapią pedagogiczną, jestem w trakcie studiów II stopnia na kierunku edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Posiadam również kurs opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym.
Z radością w sercu stwierdzam, iż moja praca to spełnione marzenie z dzieciństwa. Już będąc uczennicą lubiłam bawić się w „szkołę”, a gdy ktoś pytał kim będę w przyszłości odpowiadałam: Nauczycielką. Mimo czasu jaki upłynął moja odpowiedź wciąż jest taka sama. Jestem osobą radosną i uśmiechniętą.
Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję. Początkiem mojej pracy z dziećmi jest zbudowanie ciepłej relacji opartej na zaufaniu, która jest wstępem do pracy nad ich wszechstronnym rozwojem. Dzieciaczki wiedzą, że zawsze mogą znaleźć u mnie wsparcie i pomoc. Za to otrzymuję od nich bezmierną przyjaźń i zaufanie a także uśmiech na przywitanie i niekiedy łezki na pożegnanie.

Obraz może zawierać: 1 osoba, zbliżenie i w budynku

Natalia Lewkowicz (23lata) – asystent nauczyciela w Przedszkolu „Tęczowa Przygoda” w Baninie.
Ukończone technikum hotelarskie i kurs opiekuna w żłobku i klubie dzieięcym.
Jestem ciepłą, cierpliwą i wyrozumiałą osobą. Mam świetny kontakt z dziećmi. Uwielbiam się z nimi bawić wygłupiać, rozmawiać na różne tematy.
Podziwiam dzieci za wiarę, że jeśli się chce, to można wiele osiągnąć; za niesamowitą wyobraźnię, że potrafią się trzy godziny bawić małym drucikiem wyobrażając sobie, że jest to pojazd kosmiczny; za czerpanie radości z małych rzeczy jak nauka jakiejś nowej czynności.
Prywatnie mieszkam w Gdańsku i kocham to miasto. W wolnych chwilach spaceruję, czytam książki i oglądam komedie. Lubię podziwiać zachód słońca a moim marzeniem jest podróż dookoła świata.Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i okulary

mgr Natalia Panek- Kilanowska ( 38 lat) – nauczyciel i trerpauta w Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Tęczowa Przygoda” w Baninie od 2017r.
Pedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, terapeuta pedagogiczny obecnie studentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku „Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka”. Absolwentka licznych studiów podyplomowych wzbogacających warsztat pracy oraz szkoleń m. in. „Metoda Dobrego Startu”, „Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne”, „Trener Metody Ortograffiti w pracy z uczniem z trudnościami w nauce czytania, pisania, trudnościami w uczeniu się matematyki oraz dysgrafii, „Zrozumieć dziecko z ADHD, terapia i wspomaganie rozwoju”, „Trener Szkoły dla Rodziców i wychowawców”, „Zaburzenia zachowania dzieci i młodzieży, różnicowanie ich od chorób psychicznych, diagnostyka, leczenie, podejście terapeutyczne”, „System pomocy i opieki dla dzieci i młodzieży z FASD”, „Wspieranie dobrego rodzicielstwa”. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, które nabyła pracując w Domu Dziecka w Gdyni jako wychowawca, w Ognisku Wychowawczym im. K. Lisieckiego „Dziadka” w Rumi jako pedagog, terapeuta pedagogiczny, w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku jako nauczyciel świetlicy, oraz pracując jako diagnosta w Fundacji Wschodzące Słońce w Gdańsku. Praca z dziećmi i młodzieżą zaowocowała wyróżnieniem, które otrzymała od Prezydenta Miasta Gdyni za pracę poświęconą na rzecz dzieci i młodzieży. Na co dzień pracuje jako nauczyciel, oraz terapeuta pedagogiczny z elementami Integracji Sensorycznej dzieci i młodzieży. Wspiera rodziców, nauczycieli w procesie edukacji dzieci, jak również w wyborze jak najlepszych metod wychowawczych. Prywatnie jest żoną i mamą dwójki dzieci tj. Antosia i Weroniki. Uwielbia czytać książki, jeździć na rowerze, zwiedzać zakamarki naszej pięknej Polski i dobre jedzenie.

Joanna Skierka( lat 32)
Magister psychopedagogiki z profilaktyką społeczną. Temat mojej pracy magisterskiej związany był z procesem adaptacji i w placówkach opiekuńczo wychowawczych na przykładzie żłobka w którym aktualnie pracowałam.
Przez całe swoje życie zawodowe pracowałam z dziećmi.
Na początku jako prywatna opiekunka, kilka lat w żłobku, w przedszkolu.
Praca z dziećmi daje mi mnóstwo satysfakcji każdego dnia.Dzieci pokazują mi świat trochę z innej perspektywy co urozmaica nam każdy dzień w przedszkolu.
Chętnie rozmawiam z dziećmi, bardzo fascynuje mnie ich sposób myślenia i mówienia,razem odkrywamy świat.
Staram się być nauczycielem pełnym pozytywnej energii.
Prywatnie jestem mamą 5 letniego Stanisława.
Bardzo lubię czytać książki, jeździć na rowerze i odkrywać nowe ciekawe miejsca z moim synem.